موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد
 

وبلاگ ها

صفحه خانگی

پارسی العربي English French
وکلای مبرز پایه یک دادگستری مرکز
 

 

فید اخبار سایت قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در سایت موسسه حقوقی ایرانیان صاعد


سخنگوی قوه قضاییه مباحث مطروحه در نشست مسئولان عالی قضایی را تشریح کرد: تهیه بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره احتکارها و اخلال در نظام اقتصادی کشور ظرف امروز و فردا
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: در خصوص موضوع احتکارها بحث مفصلی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی صورت گرفت و مبانی حقوقی قضیه مورد بررسی واقع شد و قرار شد همین امروز و یا حداکثر فردا بخشنامه‌ای از طرف ریاست قوه قضاییه چه در امر احتکارها و چه در خصوص مسائلی که مربوط به اخلال در نظام اقتصادی است، تهیه شود.

رئیس قوه قضاییه: حمایت های دستگاه قضایی از سرمایه گذاری های سالم و قانونی ادامه دارد/ بیش از 30 کیفرخواست در پرونده های جدید مفاسد اقتصادی آماده ارجاع به دادگاه است/ به دور از فضاسازی های رسانه ای، با قاطعیت و عدالت به پرونده مفاسد اقتصادی رسیدگی می کنیم
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضایی از گذشته در خط مقدم برخورد با مفاسد اقتصادی بوده است، به مردم، مسئولان، کارشناسان و دلسوزان کشور اطمینان داد که قوه قضاییه به دور از فضاسازی های رسانه ای و جنجال های تبلیغاتی، قاطعانه و در عین حال قانونی و عادلانه به پرونده های اخیر مفاسد اقتصادی رسیدگی می کند تا هم مفسدان به اشد مجازات برسند و هم در حق کسی ظلم نشود.

دادستان گرگان: فروشگاه ها یی که لباس های نامتعارف عرضه می کنند منتظر تذکر و پلمپ باشند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: فروشگاه ها و مغازه هایی که لباس های نامتعارف عرضه می کنند منتظر تذکر و پلمپ  باشند.  

رئیس کل دادگستری استان اردبیل: رفع اطاله دادرسی، دقت و تسریع در رسیدگی ها از اولویت های دادگستری استان است
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: رفع اطاله دادرسی، دقت و تسریع در رسیدگی ها از اولویت های دادگستری استان است.  

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تأکید کرد: نقش مؤثر آزادگان در صدور فرهنگ انقلاب اسلامی
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در دیدار با جانبازان و آزادگان دادگستری بر نقش مؤثر آزادگان در صدور فرهنگ انقلاب اسلامی تأکید کرد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه : اندیشمندان و حقوقدانان باید با ارائه نظریات و راهکارها، مجازات های مناسبی در قانون پیشنهاد دهند
معاون فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر پیشرو بودن فرهنگ اسلامی گفت: اندیشمندان و حقوقدانان باید با ارائه نظریات و راهکار، مجازات های مناسبی در قانون پیشنهاد دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان خبرداد:تحویل بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان توسط سران طوایف
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل داده اند.

جلسه مسئولان عالی قضایی با حضور رئیس قوه قضاییه آغاز شد
با حضور رئیس قوه قضاییه، جلسه هفتگی مسئولان عالی قضایی آغاز به کار کرد.

برخوردقاطع دادگستری استان کرمان با قاچاقچیان اشیاء عتیقه
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از کشف ۱۱ شی عتیقه مربوط به عصر مفرغ با قدمت 5 هزار سال در این شهرستان خبر داد وگفت: دادگستری استان با تمام قدرت با قاچاقچیان اشیاء عتیقه برخورد خواهد کرد.  

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی : عدم اشراف اطلاعاتی و قصور دستگاه های مسئول ریشه بسیاری از مشکلات مربوط به احتکار است
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از مشکلات مربوط به احتکار و دپوی اموال و کالاهای اساسی در انبارهای غیراستاندارد، عدم اشراف اطلاعاتی این دستگاه ها از میزان و کم و کیف انبارهای بوده، گفت: به دلیل این قصور بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی اخیر حادث شده است.

رئیس کل دادگستری قزوین: عدالت در اخذ مالیات ها موجب کاهش فرار مالیاتی می شود
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: نظام مالیاتی کشور باید با توسعه فرهنگ مالیاتی و با ایجاد شرایط مناسب، اعتماد مودیان مالیاتی را جلب و از این طریق با صرف هزینه‌های کمتر، بخش اعظمی از مالیات‌های خود را بر پایه اعتماد متقابل و مشارکت مودیان مالیاتی وصول کند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح: احکام دادگاه های نظامی باید مستدل و قاطع باشد
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: احکام دادگاه های نظامی باید محکم، مستند، مستدل و قاطع باشد.

رئیس قوه قضاییه درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت
رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت.

پخش برنامه تلویزیونی "بر مدار قانون" از شبکه آموزش سیما
مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در راستای ماموریت آموزشی و ارتقای دانش حقوقی و قضایی مخاطبان و همچنین با هدف کاهش هزینه‌های مادی، معنوی و اتلاف وقت ناشی از طرح دعاوی و دادرسی هموطنان، اقدام به تهیه و تولید برنامه "بر مدار قانون" کرده است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی: بسیج حقوقدانان درتنویرافکارعمومی باید با تلاش مضاعف، وارد میدان شود
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور بسیج حقوقدانان باید با تلاش مضاعف پیش از همه وارد میدان شود و با روشنگری و تنویر افکار عمومی پاسخگوی بسیاری از مشکلات و شبهه افکنی های دشمنان باشد.

انتشار جزئیات هشت پرونده جرایم اقتصادی در استان گلستان 
رئیس‌ کل دادگستری گلستان در نشست با خبرنگاران ضمن اعلام اسامی مجرمان کلان اقتصادی استان، موضوع این پرونده ها را اختلاس، قاچاق کالا، فرارمالیاتی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و پولشویی عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری اصفهان خبر داد: مبارزه با احتکار ، دستور کار جدی ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان است
رئیس کل دادگستری اصفهان در چهارمین جلسه ستاد اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی استان گفت:مبارزه با احتکار دستور کار جدی ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان است.

معاون قضایی نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری: دیوان به دور از فضاسازی های رسانه ای به پرونده بورسیه ها رسیدگی می کند
معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت  اداری با تشریح دقیق نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و بصورت موردی به شکایات وارده رسیدگی کرده و حسب مورد اقدام به صدور رای نموده است.

معاون قضایی دادگستری استان یزد: تلفیق مسائل علمی با تجارب کاری بسیار کارگشاست
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف گفت: سالها در نهادهای سازشی، تلاش برای صلح و سازش و حل اختلاف با رضایت طرفین صورت می گیرد که اگر این تجربه با آموزه های علمی و دانشگاهی تلفیق شود نتایج بهتری حاصل می شود.

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه: نداشتن آگاهی، ورودی پرونده ها به دادگستری ها را افزایش می دهد
مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه، ترویج و ارتقای حقوق و وظایف شهروندی، پاسداشت حقوق دیگران و ترویج قانونگرایی را از اولویت های ارتقای فرهنگ حقوقی و قضایی برشمرد و گفت: پایبند نبودن به نظم و انضباط اجتماعی و ندانستن حق و تکلیف، زمینه ساز تخلفات زیادی است که حجم جرایم و ورودی پرونده های های دستگاه قضا را افزایش می دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد: مردم، حرکت مشکوک در احتکار کالا را به نهادهای متولی گزارش کنند
رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه اطلاعات پرونده های مهم جرائم اقتصادی استان جهت تعیین تکیف به مرکز ارسال می شود، گفت: مردم هرگونه حرکت مشکوک در احتکار کالا را به نهادهای متولی گزارش کنند.

مدیر کل فرهنگ حقوقی معاونت فرهنگی قوه قضاییه:حمایت از فیلمنامه ها و تولیدات سینمایی یکی از اقدامات معاونت فرهنگی است
مدیر کل فرهنگ حقوقی و قضایی جامعه معاونت فرهنگی قوه قضاییه حمایت از فیلمنامه ها و تولیدات سینمایی را یکی از اقدامات معاونت فرهنگی برای بازنمایی دقیق و منصفانه دستگاه قضا عنوان کرد و گفت: انتقال پیام در قالب هنری، نفوذ و تأثیر زیادی دارد، اما ظرافت هایی دارد که اگر رعایت نشود، محصول تولیدی، خوراک جشنواره های خارجی می شود.

ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان دادگستری استان کرمان پایان یافت
ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان دادگستری استان کرمان در مجموع رشته های کتبی و شفاهی با حضور 432 شرکت کننده پایان یافت.

معاون دادگستری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد: برگزاری کارگاه 23 مهارت تربیت فرزند برای والدین
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری کارگاه 23 مهارت تربیت فرزند برای والدین خبر داد و گفت: پیشگیری رشد مدار، از مهم ترین روش های جلوگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی است.

افزایش 58 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان اردبیل
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل از افزایش 58 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان خبر داد و با انتقاد از مسئولین محلی به دلیل عدم پی گیری بهبود شرایط راه های مواصلاتی شمال استان، گفت: باید به بحث توسعه بزرگراه ها به ویژه در شمال استان اردبیل توجه ویژه ای لحاظ شود.
rss-saed
New Page 1

فید اشتراک اخبار ایرانیان صاعد