موسسه بین المللی حقوقی و مطالعاتی ایرانیان صاعد
 

وبلاگ ها

صفحه خانگی

پارسی العربي English French
وکلای مبرز پایه یک دادگستری مرکز
 

 

فید اخبار سایت قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در سایت موسسه حقوقی ایرانیان صاعد


رئیس قوه قضاییه: * طرح یا لایحه‌ای در زمینه «احیای حقوق عامه» باید تدوین شود * عزم راسخ توام با اقدام قانونی، عامل موفقیت در انجام وظایف است
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اهمیت مقوله احیای حقوق عامه به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف دستگاه قضایی، بر ضرورت تدوین طرح یا لایحه‌ای در این زمینه برای رفع ابهامات موجود تاکید کرد.

مهر تائید دیوان عدالت اداری بر مصوبه کاهش ۲۵ درصدی تعرفه خدمات بیهوشی
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با رد درخواست ابطال مصوبه هیأت وزیران در خصوص کاهش تعرفه خدمات بیهوشی، کاهش ۲۵ درصدی این تعرفه را مورد تائید قرار داد.

اهتمام جدی دادگستری اردبیل برای رونق بخشیدن به فعالیتهای اقتصادی در استان
رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر اهتمام جدی دادگستری اردبیل برای رونق بخشیدن به فعالیتهای اقتصادی مشروع در استان تاکید کرد و افزود: در این راستا با ابلاغ بخشنامه ای به روسای حوزه های قضایی، لزوم حمایت از سرمایه گذاری مشروع و قانونی در استان مورد تأکید واقع شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان: عزم مسئولان قضایی کرمان در برخورد با مفاسد اقتصادی و اداری جدی است
رئیس کل دادگستری کرمان بر عزم جدی مسئولان قضایی استان در برخورد با مفاسد اقتصادی و اداری تاکید کرد.

دیدار رئیس سازمان زندان ها و دادستان کل کشور با هدف کاهش جمعیت کیفری و ارائه خدمات مطلوب قضایی به زندانیان
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با دادستان کل کشور بر هماهنگی بیشتر مجموعه دادستانی ، دادسراهای کشور و سازمان زندان ها با هدف کاهش جمعیت کیفری و ارائه خدمات مطلوب قضایی به زندانیان تاکید کرد.

دستاوردهای پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی تشریح شد
دستاوردهای پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی در سال گذشته بررسی و تشریح شد.

دادگستری گلستان آماده دریافت طرح های ابتکاری در حوزه ارتقای فرهنگ عمومی و سازمانی
رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که نیاز امروز ما توجه ویژه به مقوله اخلاق است، گفت: قضات روحانی برنامه های فرهنگی ابتکاری متناسب با نیاز اقشار مختلف را برای ارتقای اخلاق درون سازمانی و فرهنگ عمومی ارائه کنند.

حمایت دادگستری سمنان از مبتکرین، مخترعین و کارآفرینان استان
رئیس کل دادگستری سمنان از حمایت قاطع دادگستری استان از مبتکرین، مخترعین و کارآفرینان در سطح استان خبر داد.

وزیر دادگستری: تکریم ارباب رجوع و پرهیز از ورود به جناح بندی های سیاسی از عوامل موفقیت یک قاضی است
وزیر دادگستری گفت: سه عامل تکریم ارباب رجوع، اتقان آراء و پرهیز از ورود به جناح بندی های سیاسی از عوامل محبوبیت و موفقیت یک قاضی در دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان فارس: امنیت سرمایه گذار و تولیدکننده داخلی باید تأمین شود
در راستای مصوبات ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رئیس کل و معاونین قضایی دادگستری استان فارس از کارخانه تولید لوله های صنعتی در شهرستان سپیدان بازدید کردند.

با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران؛ رئیس جدید دادگستری شهرستان آمل معرفی شد
مراسم معارفه رئیس دادگستری شهرستان آمل با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران، معاونین و جمعی از مسئولان قضایی، انتظامی و اجرایی آمل برگزار شد.

پخش برنامه قانون و قضا با موضوع "تامین خواسته" از شبکه یک سیما
برنامه تلویزیونی قانون و قضا این هفته نیز به موضوع " تامین خواسته" پرداخته است.

رئیس قوه قضاییه درگذشت آیت الله مهمان نواز را تسلیت گفت
آیت الله آملی لاریجانی در پیامی درگذشت آیت الله مهمان نواز نماینده مردم استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر: نظارت مستمر موجب بهبود کیفیت امور و ارتقای عملکرد می شود
رئیس کل دادگستری استان بوشهر نظارت را موجب بهبود کیفیت امور و ارتقاء عملکرد دانست و گفت: در سازمان پزشکی قانونی نیز باید این امر مهم مد نظر قرار داده شود.

رئیس قوه قضاییه: *سپاه از ناملایمات نرنجد، نیروی انتظامی عقب نشینی نکند *طرحی در تأمین امنیت اقتصادی با همکاری سه قوه تدوین شود
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت تعامل قوا در تأمین امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور، معاون اول خود را مأمور تهیه طرحی برای پیشبرد این امر کرد.

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ عوارض جایگزین نقل و انتقال املاک ابطال شد
اخذ عوارض نقل و انتقال املاک که توسط شهرداری ها در شهرهای مختلف پیش تر از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده بود و مجدد با تغییر نام و تحت عنوان عوارض "صدور پاسخ استعلام واگذاری" بها دریافت می شد، این بار هم در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری باطل شد.

رئیس کل دادگستری گلستان: دادستان ها پیگیر حقوق مردم باشند 
رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه با روسا و دادستان های حوزه های قضایی سراسر استان  بر پیگیری حقوق مردم توسط دادستان ها و سرکشی مستمر از زندان ها تاکید کرد.

معاون حقوقی قوه قضاییه دلایل حذف جبران خسارت معنوی در لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت­ را تبیین کرد
معاون حقوقی قوه قضاییه در تبیین چرایی حذف جبران خسارت معنوی از لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت اظهار کرد: با توجه به پیش بینی ماده 14 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 مبنی بر جبران ضرر و زیان­های مادی و معنوی، ضرورتی به تکرار مقررات مشابه نیست.   

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اصفهان تأکید کرد: لزوم توجه ضابطان به بحث پیشگیری از وقوع جرم
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اصفهان گفت: هنر ضابطان و سازمان قضایی در برخورد با جرایم این است که بستر و زمینه‌های جرم را شناسایی و با علت ها مبارزه کنند.

با حضور حجه الاسلام احمدی میانجی؛ ساختمان مرکز شورای حل اختلاف یزد افتتاح شد
حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین محمدمهدی احمدی میانجی خدمات شوراهای حل اختلاف را ارزشمند دانست و گفت: در سال‌های گذشته شاهد استقبال و نیز رضایت مردم از رسیدگی پرونده‌های خود در شوراهای حل اختلاف بوده‌ایم.  

ساخت پروژه 15 هزار متری ساختمان جدید دادگستری یزد در آینده نزدیک
رئیس‌کل دادگستری استان یزد از کلنگ زنی پروژه ساخت ساختمان جدید دادگستری خبر داد و گفت: ایجاد یک فضای فیزیکی خوب همراه با تجهیزات مناسب، اولویت دستگاه قضایی برای رفع مشکلات شوراهای حل اختلاف استان یزد بوده است.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان: تعطیلی بنگاه های اقتصادی خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است
رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بر عدم تعطیلی بنگاه های اقتصادی در استان تاکید کرد و گفت: به هیچ عنوان نباید بنگاه های اقتصادی تعطیل شود، تعطیلی این بنگاه ها خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است، توقیف باید در حد اسناد مالکیتی باشد و هیچ بنگاهی نباید توقیف و پلمپ شود.

جلسه شورای قضایی استان اردبیل برگزار شد
اولین جلسه شورای قضایی استان اردبیل در سال 1397 برگزار شد.

دادستان نظامی سیستان و بلوچستان خبر داد: کاهش قابل توجه تیراندازی‌های منجر به قتل در استان
دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل حقوقی ناجا گفت: در سال گذشته شاهد کاهش قابل توجه آمار تیراندازی های منجر به قتل نسبت به سنوات گذشته در استان  بوده ایم.

رئیس کل دادگستری قزوین: جانبازی باید به عنوان یک فرهنگ به جامعه معرفی شود
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل جدید به خوبی تبیین و تشریح کنیم تا نسل جدید نیز با حقایق جانبازی و ایثار آشنا شوند.
rss-saed
New Page 1

فید اشتراک اخبار ایرانیان صاعد