حسینعلی صالحی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 

ایرانیان صاعد

صفحه خانگی

فارسی العربي English French
حسینعلی صالحی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 
 

به قلم حسینعلی صالحی: تأملّی بر چرائی شرکت در انتخابات آینده هیأت مدیره کانون وکلای مرکز

 
نظاره گری یا چاره اندیشی؟

تأملّی بر چرائی شرکت در انتخابات آینده هیأت مدیره کانون وکلای مرکز


حسینعلی صالحی عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری مرکز

با نزدیک شدن به ماه اسفند و مطرح شدن انتخابات هیأت مدیره اولین سئوالی که به ذهن همکاران محترم خطور می کند اینست که ، آیا شرکت در انتخابات تأثیری در رفع دغدغه های بی شمار جامعه وکلا دارد یا خیر؟
دغدغه هائی از قبیل حفظ شأن وکالت و وکیل، طرح جامع وکالت و ابهام در آیندۀ وکلا ، تضمین حـــق  دفاع ، تضمین اشتغال وکلا بویژه جوانان ، تأمین امکانات و خدمات صنفی و ده ها دغدغۀ دیگر .
این سوال از این جهت جدی و بسیار مهم است که رویاهای دیرینه وکلا در قالب دغدغه های  پیشگفت سالیان درازی است که بطور شایسته و بایسته محقق نشده و بعضاً اندک اندک به بوته فراموشی سپرده می شود.

نشانه بارز این نارضایتی و نگرانی ها حضور حداقلی همکاران در ادوار گذشته در انتخابات است. شرکت حداقلی (20%) جامعه وکالت در انتخابات خود بزرگترین تهدید برای آینده کانون وکلای دادگستری است. چرائی این نتیجه نامیمون فرصت آسیب شناسانه ویژه و مجالی دیگر می طلبد . لیکن سخن حقیر با همکاران گرامی اینست که ما نباید از تأثیر شگرف رأی خود برای ساختن آینده ای روشن و تعیین سرنوشت حرفه ای خود غافل شویم.

اجازه می خواهم عرایضم را با تعریف خاطره ای از یک نویسنده فیلم مستند بنام Vision تکمیل کنم که سالها پیش در کشور آمریکا ساخته شده بود ایشان می نویسند: « یک روز صبح برای قدم زدن به کنار دریا رفتم از راه دور جوانی کنار ساحل دیدم که حرکاتی شبیه حرکات موزون انجام میدهد . نزدیک تر شدم دیدم جوان خم می شود که دانه دانه ستاره های دریایی را که موج به ساحل آورده بود برای اینکه نمیرند به دریا پرتاب می کند به ساده لوحی او خندیدم و گفتم طول ساحل کیلومترها ادامه دارد و هزاران و شاید میلیون ها ستاره دریایی به ساحل آورده شده ، لذا کار بیهوده ای انجام می دهی چون نمی توانی همه ستاره های دریایی را نجات بدهی. آن جوان جواب سؤالم را نداد و خم شد و ستاره دیگری را برداشت و به دریا پرتاب کرد و گفت: درست است که همه را نجات ندادم ولی این یک ستاره را که نجات دادم ...»
 
نویسنده می گوید: «این جوان با کارخود بزرگترین درس زندگیم را به من آموخت و آن این بود که در دنیا نباید نظاره گر بود و از فردا صبح من نیز به آن جوان پیوستم و دو نفری ستاره ها را به دریا پرتاب می کردیم.»

حال سؤال من با همکاران ارجمند این است که ما نیز می توانیم قطره های حضور خود را به دریاهای بی بدلیل مشارکت جمعی و وفاق صنفی مبدل نمائیم ، اگر چه دغدغه های ما بی شمار است و تحقق یکجایی آن نیز میسّر نیست . امّا شرکت ما در انتخابات هیأت مدیره کانون فارغ از هر گرایش و سلیقه ، فردی یا جمعی می تواند زمینه ساز تحقق مطالبات و  رفع دغدغه های آتی جامعه وکالت باشد .

همکاران فرهیخته! بیایید با شرکت حداکثری در انتخابات آتی هیأت مدیره ، مجد و عظمت  دیرینه و پایگاه مردمی وکالت را دوباره قوّتی بیشتر بخشیم .

بیایید با تصمیم سازی و تصمیم گیری مدبرانه خود سر نوشتی متعالی برای خود و آیندگان رقم بزنیم. همانطور که آفریدگار دانا و توانا در آیه 11 سوره رعد  فرمود:

«...إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ ...»
خداوند حال ملتی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانیکه خود آن قوم حال خود را تغيير ‏دهند...


 خدا آن ملتی را سروری داد                                      که تقدیرش بدست خویش بنوشت
(اقبال)

                                                                 حسینعلی صالحی      
                                                          

شعار حسینعلی صالحی
New Page 1

اهداف و برنامه ها

 

 

 

New Page 1

دیگر دست نوشته ها

 
 
New Page 1

مصاحبه اختصاصی

 
مصاحبه اختصاصی نقش نو
رنسانس کانون وکلای دادگستری
در گرو توسع موسسات حقوقی

(
اسفند 92)
مصاحبه اختصاصی نقش نو
آموزش های کاربردی و انتخابات آنلاین و ...
( بهمن 92 )
مصاحبه اختصاصی وکلا
انتخابات و چالشهای پیش رو
( بهمن 92 )