حسینعلی صالحی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 

ایرانیان صاعد

صفحه خانگی

فارسی العربي English French
حسینعلی صالحی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 
 
باسمه تعالی
مشارکت وکلا تاثیر و دغدغه ها

 كم كم به زمان  انتخابات هيات مديره كانون وکلای دادگستری نزديك می شويم ، اسفند ماه براي وکلا ماه سرنوشت سازی است. در اين ماه جامعه وكالت تصدي امور حرفه اي  وصنفي خودرا به 18 نفراز منتخبین خود تفويض مي كنند .
به رغم همه تلاشهایی که در دوره های اخیر برای مشارکت وکلا انجام شده اما هنوز فقط بیست درصد واجدان شرایط در انتخابات هیات مدیره شرکت می کنند .
حضور حداقلی واجدان شرایط در انتخابات باعث شده تا برخی از مخالفان کانون ، هیات مدیره را نماینده اقلیت بدانند .
در این مصاحبه آقای حسینعلی صالحی وکیل پایه یک دادگستری ، عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری  و مدیر عامل موسسه حقوقی ایرانیان صاعد، دیدگاه های  خودرا راجع به راهکارهای مشارکت حداکثری وکلا در انتخابات  وچالشهای پیش روی کانون مطرح می کنند  :


از  نظر شما چرا ميزان مشاركت وكلا در انتخابات هيات مديره متناسب با نصاب واجدين شرايط نيست و راهكارهاي شما براي مشاركت حداكثري واجدين شرايط در انتخابات  چيست ؟

هرچند میزان مشارکت همکاران متناسب با تعداد وكلا نيست اما  تصور مي كنم ميزان شرکت همکاران در دوره هاي اخير نسبت به  قبل بهتر شده و از روند  صعودی برخوردار باشد . به نظر می رسد  عدم مشاركت وکلا در انتخابات صنفی  دریک نگاه  متوجه كانون باشد و از نگاه دیگر نيز متوجه همکاران  .


درواقع اگر كانون مي خواهد ، مشاركت بيشتروكلا را در انتخابات هیات مدیره شاهد باشد بايد زيرساختهاي فعلی را برای مشارکت حداکثری وکلا توسعه دهد . مي دانيد كه بسياري از وكلاي زيرمجموعه كانون مركز در استانهاي تهران، سمنان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان هستند  درحالیکه انتخابات فقط در یک محل آنهم تهران برگزار می شود . به نظر مي رسد باید براي حضوروکلای خارج از تهران تمهيدات لازم انديشيده شود  مثلا کانون مرکز  مي تواند انتخابات را به صورت  همزمان ومتحد الشكل  در هر شهر درمحل دفتر وكلاي معتمد كانون برگزار کند .  يا اينكه  می تواند از فناوری  روز استفاده کرده  و انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کند  بدين معني كه كانون  سايتي را براي برگزاري انتخابات طراحي كند .

محتواي سايت مي تواند علاوه بر امكان دادن راي مشتمل بر اسامي كانديداها وبرنامه هاي آنها و...باشد .

دلیل استقبال نشدن از انتخابات توسط همکاران وکیل نیز  متفاوت است برخي از همکاران که از حیث درآمد واشتغال به ثبات رسیده اند حضور يا عدم حضور خودرا بي تاثير مي دانند وكاركرد فعلی  كانون را درحد تمديد پروانه و... قبول دارند   . اما موضوع در مورد وکلای جوان وکارآموز متفاوت است واقعیت این است که این گروه از همکاران که بعد از يك رقابت نفسگير علمي جواز كارآموزي دريافت كرده اند با چالشهای جدی تری مواجه هستند و توقع حمایت بیشتری را از کانون دارند  – طبيعي است اگراعضاء هیات مدیره نتوانند مطالبات  همکاران جوان را برآورده کنند این گروه نیز در انتخابات آنگونه که باید شرکت نخواهند کرد .

درحالیکه ظرفیت کانون بیشتر از چیزی است که دونگاه یادشده به آن معطوف کرده است ، ظرفیتی که هم برای همکاران معمر وهم برای وکلای جوان قابل استفاده است .
شرکت موثر وکلا در انتخابات هیات مدیره  تاچه حدی در حل مشکلات آنها موثر است ؟

باید توجه داشته باشیم شركت وكلا در انتخابات هيات مديره ازدوجهت حائز اهمیت است ، جهت اول اینکه مشارکت درانتخابات هیات مدیره کانون وکلا ، نوعی مشارکت درتضمین حقوق اساسی ملت ازجمله حق دفاع حقوق شهروندی ....است که شایسته است اهمیت موضوع مدنظر همه همکاران گرامی باشد .

جهت دیگر مشارکت درانتخابات نوعی تعیین سرنوشت حرفه ای وصنفی است که بحث توقعات وانتظارات و دغدغه های وکلا پیش می آید . حقیقت انکارناپذیر این است که رای تک تک همکاران درتعیین سرنوشت خودشان موثراست . بنده این مطلب را بارها وموکدا عرض نموده ام که نظاره گری چیزی جز انفعال بدنبال ندارد . به نظر بنده دايره دغدغه های صنفی وکلای ما  شايد بسیار زیاد باشد  و  به صرف شرکت در انتخابات کانون نتوانیم همه مشکلات را دریک مرحله حل کنیم ، اما دايره تاثير واثرگذاري ما همان نفس شرکت در انتخابات است  هیچ همکاری نباید فکر کند که حضور یا عدم حضورش در انتخابات موثر نیست . مهم نیست به چه کسی یا تشکلی رای دهیم مهم این است که  حاضر باشیم .

وکلای جوان وهمکاران ما دوراه بیشتر ندارند یا بنشینند  فکرکنند که هیچ کاری ازآنها ساخته نیست  ونظاره گر رخدادهای صنفی پیرامون باشند یا اینکه از موضع انفعال خارج شوند در سرنوشت حرفه ای وصنفی خود مداخله کنند.
 اين يك قاعده است كه اگر براي خودت تصميم نگيري برايت تصميم مي گيرند – واقعیت این است که جامعه وکالت در ارتباط با خود تاامروز انفعالي ودفاعي عمل کرده است . حداکثر اقدامات ما این بوده که جلوی تصویب آیین نامه هایی که فکر می کنیم  مخالف استقلال وکلا هستند را بگیریم.

هیچگاه  خلاقانه وپیش رونده  لایحه ای را در مسیر تصویب قرار ندادیم . آخرین مورد قانون جامع وکالت است که از مسیرهای مختلفی تدوین شد و درموارد محدودی وکلا توانستند نسبت به موادی از آن اظهارنظر کنند یا روند تصویب آن را به تاخیر بیاندازند . ولی کاراصولی این بود که پیش نویس اولیه توسط کانون تهیه می شد .


 چه تركيب سني وتحصيلي را براي هيات مديره كانون پيشنهاد مي كنيد ؟

حقوق علم یا فن محض هم نیست بلکه  آمیزه ای از آنها  است  بنابراین در ترکیب اعضای هیات مدیره هم حضور وکلای حرفه ای وهم وکلای دانشگاهی لازم است. ولی نباید ازاین نکته غافل شویم که مدیریت خوب بیش از هرزمان دیگری برای کانون لازم است وهمکارانی که سوابق مدیریتی وصنفی بهتری دارند قطعا برای اداره کانون وبودن درهیات مدیره شایسته تر هستند .
ضمن اینکه اعضاء هیات مدیره می تواند متشکل از وکلای مجرب وباسابقه وجوانترها باشد تا تجارب وآموزه های پیش کسوتان  به نسلهای بعدی منتقل شود .
شايد در دوره اي اززمان به دلیل تعدادکمتر وکلا وآزمونهای ورودی  اداره كانون با مديران غير موظف امكان  پذير بود  اما با توجه به  افزایش  تعداد وكلا به نظر مي رسد امروز اداره كانون نياز به مديران موظف داشته باشد .
حضور مدیران جوان در هیات مدیره باعث می شود کانون از نیازها ومشکلات جوانترها نیز  مطلع باشد .

آیا نظارت قوه قضائيه بر انتخابات را قبول داريد ؟
 

ببينيد امروز فارغ از اينكه سليقه ما چه باشد نظارت قوه قضائیه برکانون در قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت سال 76 پیش بيني شده ویک موضوع قانونی  است . مابه عنوان عضوی از جامعه حقوقی باید به قانون احترام بگذاریم وبه آنچه مصوب شده ملتزم باشیم  .اگر طرح بهتری داریم باید درصدد اصلاح قانون باشیم که آنهم مسیر خودرا دارد .

بسیاری از وکلای جوان از افزایش تعداد وکلا وایجاد  نهادهای موازی نسبت به آینده نگرانند ،  کانون  وکلا به عنوان یک تشکل حرفه ای چگونه می تواند به وکلای جوان کمک کند ؟
 

برای غلبه بر مشکلات درونی وبیرونی ، تغییر وضع موجود ورسیدن به وضع مطلوب ، کانون باید دارای برنامه ریزی استراتژیک باشد . در مبانی برنامه ریزی استراتژیک  شناسایی نقاط  قوت وضعف تهدیدها وفرصت ها الزامی هستند . البته بیان  مشکلات وضعفها  نباید به معنای  ندیدن خدمات مدیران سابق و یا تضعیف کانون تلقی شود .
  منظورم را با یک مثال از اصناف مشابه بیان می کنم ، می دانید طرح پزشک خانواده چندی قبل تصویب وبرای ابلاغ ارسال  شد .
قطعا یکی از اهداف اصلی این طرح علاوه بر ارتقاء وضع سلامت جامعه و... بهبود وضع معیشت پزشکان عمومی وتوزیع عادلانه بیمارمابین پزشکان بوده است .
درواقع جامعه پزشکی با اتکاء به آینده پژوهی  به این جمعبندی رسید که با ادامه وضع کنونی معیشتی برای پزشکان  دیگر کسی دنبال حرفه پزشکی نخواهد رفت لذا با ارایه این طرح  هم سلامت جامعه را دنبال می کند  و هم ساز وکاربهتری را برای ایجاد درآمد بهتر تعقیب می نماید  .
قطعا درمورد وکلا اگر تدابیرلازم پیش بینی نشود اوضاع مشابهی همانند پزشکان عمومی حتی درمواردی بدتر از آن خواهیم داشت .
کانون می تواند  با تخصصی کردن وکالت از طریق ارایه آموزشهای حرفه ای ومهارتی  و نیز تقویت وحمایت از موسسات حقوقی تشکلهای حرفه ای وقدرتمندی را ایجاد کند  تا مردم از سپردن پرونده ها به وکلای جوانتر ترسی نداشته باشند چون دراین موسسات با اتکا به خردجمعی وتجربه محوری لوایح ودادخواستها توسط وکلای باتجربه کنترل  می شود وعملا ضریب خطا به حداقل ممکن می رسد .

فکرمی کنید آموزش وکلا درحین وکالت وبعد  از دوره کارآموزی امکان پذیر باشد ؟

امروز با توسعه ابزارهای آموزشی از قبیل مجازی وبرخط و... ارایه آموزشها لزوما با حضورفیزیکی همراه نیست ضمن اینکه قرارنیست درآموزشهای حرفه ای همان آموزشهای آکادمیک تکرار شود .
امروزه آموزشهای مهارتی را به سه بخش تقسیم می کنند :
آموزشهای نوآموزی باهدف ارائه دانش مهارت وایجاد بینش جدید اجرا می شود ، آموزشهای بازآموزی که برای رفع کاستی های دانش فراگیران ارائه می شود و آموزشهای آماده سازی که فرد را برای مسئولیت های جدید آماده می کند .
به نظر می رسد هرسه نوع آموزش برای وکلا قابل اجرا هستند  بخشی برای کار آموزان ، بخشی برای وکلای تا 10 سال و نوع سوم نیز برای وکلای تا 20 سال .

وحرف آخر ؟

 ضمن سپاس از شما و همه مدیران و بزرگانی که درجهت مدیریت ونیز استقلال کانون تلاش کردند واین نهاد تاثیرگذار را حفظ کردند ،  باید طوری برنامه ریزی شود که کانون متناسب باپتانسیل واقعی قانونی و ماهوی خود از طرف مردم وحاکمیت دیده شود  و تمام دغدهای همکاران عزیز به نحوی درآن مورد ملاحظه قرارگیرد .

حسینعلی صالحی


حسینعلی صالحی وکیل پایه یک دادگستری مرکز
دست نوشته ها، دیدگاه ها، و مصاحبه های اینجانب در خصوص موضوعات مختلف حقوقی و صنفی را در پورتال اینجانب درسایت ایرانیان صاعد به نشانی www.iraniansaed.org/salehiملاحظه فرمائید. موضوعاتی از قبیل:

1.    فلسفــه آموزش های کاربردی برای وکلای دادگستری

ح

2.    بـازمهنـدســی هیـــأت عمــومــی کــانـــون  وکـلا


3.    اخــلاق بــه مثـابه موسیقی متـن وکالت دادگستـری


4.    تأمیـن حقـوق شهروندی درپرتو توسعه فرهنگ وکالت


5.    کارایــی اقتصـــادی وکالـــت و مشــاوره حقــوقـی


6.    ارتقـاء حقـوق شهـروندی با تخصصی گرائی در وکالت


7.    رنساس کانون وکلای دادگستری درپرتو توسعه موسسات حقوقی


8.    صنـدوق  حمــایـت کـانـون و راه هـای تقـویـت آن


9.    نـــظاره گــری یــا چــــاره انـدیـشــی


10.    بایستـه هـای آینـده پـژوهـی از طـرح جـامع وکالت.

 و . . .

بارانی دگر باید تا    رنگین  کمانی دگر آید

 

 

حسینعلی صالحی
شعار حسینعلی صالحی