حسینعلی صالحی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 

ایرانیان صاعد

صفحه خانگی

فارسی العربي English French
حسینعلی صالحی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 
 

سخنرانی حسینعلی صالحی در تشکل علمی


بسم ا...الرحمن الرحیم

عرض سلام وادب و احترام دارم خدمت اساتید پیشکسوتان وهمکاران عزیز وارجمند خانم ها وآقایان محترم سپاسگزارم از حضور گرم وصمیمی شما بزرگوران .

بنده افتخاردارم بعنوان عضو کمیسیون آموزش کانون،  بابیش از ده سال سابقه وکالت حرفه ای بعنوان مدیرعامل موسسه حقوقی ومطالعاتی ایرانیان صاعد در خدمت شما باشم .

دیدگاهها وبرنامه های بنده اخیرا در روزنامه ها و وبلاگها منتشر شده احیاناً بسیاری از همکاران عزیز ملاحظه فرمودند در این مجال کوتاه ارائه همه برنامه ها میسر نیست لذا ناچارم به سه مورد آن مشخصاً اشاره کنم .

به عقیده بنده 2 اصل ضروری ومهم وجوددارد که رعایت آن برای همه ما به عنوان وکیل دادگستری ضروری است واین دو اصل را باید در سرلوحه همه برنامه ها قراردهیم :

اصل اول : التزام به  حفظ استقلال وکیل ونهاد وکالت به عنوان یک حق ریشه ای آن هم نه به عنوان یک مطالبه صنفی بلکه به عنوان یکی از حقوق اساسی ملت که وکلا بعنوان وجدان های بیدار جامعه مکلف به رعایت آن هستند . میراث گرانبهایی که از پیشینیان سرافراز ما به یادگارمانده است وباید در حفظ آن تلاش کنیم .

اصل دوم : اعتقاد به مدیریت استراتژیک وتوسعه محور برای پاسخگویی به همه مطالبات صنفی است .
معتقدم که ما برای اینکه کانونی مستقل ووکلای توانمند داشته باشیم باید مطالبات صنفی را به خوبی مدیریت کنیم . مبادا روزی بیاید خدای ناکرده استقلال ما بدلیل تهدیدهای درونی مابه خطر بیافتد . نمونه آن کاهش مشارکت وکلا در انتخابات است .

با توجه به اصول فوق برنامه های من در سه محور زیر خلاصه می شود :

1-    توسعه موسسات حقوقی : که به مدت 7 سال تجریه راه اندازی آن را دارم . اعتقاد دارم اگر کانون استانداردهای موسسات حقوقی را تعریف کند این امر می تواند توسعه  اشتغال ، تخصص گرایی و وافزایش شان وکلا را به همراه داشته باشد .

2-    توسعه آموزشهای کاربردی :
که باید ماهیتی علاوه بر آموزشهای آکادمیک وکار آموزی داشته باشند و بسترهای قانونی آن در بند ه ماده 6 لایحه قانونی استقلال پیش بینی شده است .

3-    تغییر ساختار مدیریت پذیر برای کانون :
تغییر ساختار و میانگین سنی  وتحصیلی و جنسیتی جامعه وکالت تغییر ساختاری کانون را ایجاب می کند که مقدمه آن به شرح زیر است :

راه اندازی سیستم R&D

اجرای سیستم تجزیه تحلیل سیتم ها وفرآیندها
 

سپاسگزارم از توجه وعنایت شمابزرگواران

امیدوارم 22 اسفند روز پرشوری داشته باشیم

شعار حسینعلی صالحی
حسینعلی صالحی